До 2025 року Україні потрібно 2 ГВт маневрових потужностей з виробництва електроенергії, - дослідження

Для стабільного і надійного забезпечення українців електроенергією енергосистема потребує 2-3 ГВт балансуючих потужностей до 2025 року, - про це свідчить аналітичний звіт «Гнучкість для енергосистеми майбутнього. Вирішення українського «зелено-вугільного» парадоксу». Згідно з висновками, це не тільки дасть змогу швидко розвивати відновлювану енергетику, але й щорічно економити в енергосистемі близько 300 млн євро.
В Україні стрімкими темпами збільшується використання зеленої енергії. За прогнозами, встановлена потужність вітрових та сонячних установок зросте з 1200 МВт на початок 2018 року до 3500 МВт до кінця 2019 року.
По мірі розвитку, відновлювані джерела енергії (ВДЕ) забезпечуватимуть українців екологічною, надійною та доступною електроенергією. Крім того, збільшення ВДЕ є одним із зобов’язань України відповідно до Угоди про Енергетичне Співтовариство. Однак на заваді стрімкому розвитку ВДЕ стоїть перш за все негнучка енергосистема, яка сьогодні складається переважно з великих централізованих атомних та вугільних електростанцій (АЕС виробляють 50% енергії, ТЕС 30%).
Інженери компанії Wдrtsilд, яка є світовим лідером у передових технологіях на енергетичному ринку, проаналізували структуру Об’єднаної Енергосистеми України з урахуванням цього та інших викликів. Результати дослідження представлені у звіті «Гнучкість для енергосистеми майбутнього. Вирішення українського «зелено-вугільного» парадоксу». В межах дослідження моделювання розвитку енергосистеми здійснене за 20 сценаріями, а звіт вперше враховує економічну складову.
Відновлювані джерела енергії – вітрові турбіни та фотоелектричні панелі – генерують переривчасту потужність, яка може виявитися меншою чи більшою від фактичного попиту. А отже, для балансування зростаючих обсягів відновлюваної енергії і стабільного електропостачання без збоїв та неочікуваних відключень потрібно керувати цим малопередбачуваним виробництвом. 
Однією з найдоцільніших технологій для інтеграції великих обсягів ВДЕ в енергосистему світові експерти вважають технологію двигуна внутрішнього згоряння, яку також визнає джерелом гнучкості український оператор системи передачі електроенергії НЕК «Укренерго». Відповідно, в моделюванні аналітики в якості балансуючих потужностей спиралися саме на цю технологію.
Так, результати моделювання енергетичної системи України свідчать, що додавання 2-3 ГВт гнучкості до 2025 року серед інших ефектів дасть такий результат:

  • Краща інтеграція ВДЕ в енергосистему;
  • Зменшення генерації вугільними електростанціями на 13-30%;
  • Зменшення викидів СО2 на 10-20%;
  • Економія експлуатаційних витрат 200-450 млн євро на рік залежно від сценарію, що є значним зменшенням собівартості системи та відповідає зниженню витрат на 2-5%.

Дані дослідження збігаються з висновками інших експертів енергетичного ринку України, а результати моделювання дають змогу Україні створити систему, готову до викликів майбутнього, до інтеграції більшого обсягу відновлюваних джерел енергії та досягнення поставлених цілей зі зменшення викидів, підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки.
Wдrtsilд Energy Solutions веде перехід до 100% відновлюваної енергетики майбутнього. Як інтегратор енергетичних систем ми розуміємо, розробляємо, створюємо та обслуговуємо оптимальні енергетичні системи для майбутніх поколінь. Наша пропозиція включає високоманеврені електростанції на основі двигунів внутрішнього згоряння, гібридизовані сонячні електростанції, системи накопичення енергії та інтеграційні рішення, а також системи перетворення надлишкової енергії в газ. Рішення Wдrtsilд надають необхідну гнучкість для інтеграції відновлюваних джерел енергії та забезпечення надійності енергосистеми. Wдrtsilд має 68 ГВт встановленої потужності електростанцій у 177 країнах світу.
www.wartsila.com/energy

Finnish Energy Hub – інформаційний експертний центр, присвячений трансформації в сфері енергетики в Україні, який створений під егідою Finnish Business Group в Україні. Finnish Energy Hub об’єднує фінських та українських експертів у висвітленні тем з енергетики і формуванні спільного бачення ефективної і сталої енергетики в Україні.
www.finnishenergyhub.com

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Юлії Пряникової, 098 30 999 53, jpryanykova@be-it.com.ua.

Copyright © ЦОИ «Энергобизнес», 1997-2019. Все права защищены
расширенный поиск
Close

← Выберите раздел издания

Искать варианты слов
 dt    dt