Міненерговугілля і представники проекту USAID "Енергетична безпека" обговорили поліпшення внутрішньої роботи Міністерства

Міністерство енергетики та вугільної промисловості обговорило з представниками USAID Проекту енергетичної безпеки компонент, який спрямований на покращення ініціативи розвитку людського та інституційного потенціалу (Human and InstitutionalCapacity Development "HICD"). 
Під час зустрічі заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко підкреслила, що для міністерства важливо не лише працювати у напрямку професійного розвитку кожного у команді, але й над мотивацією та додатковими можливостями для особистого розвитку. Саме тому Міненерговугілля зацікавлене в отримані досвіду Американської сторони у поліпшенні внутрішньої роботи Міністерства.
Від USAID проекту участь в зустрічі взяли керівник напрямку HICD USAID Проекту енергетичної безпеки Сюзан Бонд, заступник керівника Проекту USAID "Енергетична безпека" Сергій Горбачов та фахівець з енергетичних питань Орина Фічова.
Допомога проекту USAID потрібна для нарощування потенціалу та поліпшення якості процесів, аналізу прийнятих рішень. Ідеї співпраці щодо підвищення ефективності роботи персоналу відомства можна умовно поділити на дві категорії. Перша – це загальні потреби (управління проектами, операційний та фінансовий менеджмент, ведення переговорного процесу, управління конфліктами, тощо), які будуть корисні всім фахівцям. Друга категорія – це спеціалізовані напрямки, це спеціальні тренінги, семінари, сесії, які дозволять налагодити зв'язок з підприємствами енергетичної галузі і поліпшити розуміння процесу. Також акцентував на важливості стратегічного планування розвитку самого міністерства, моделювання ситуацій, а також організації комплексного навчання для кожного підрозділу Міненерговугілля з урахуванням нових потреб та викликів.
"Міненерговугілля формує політику в енергетичному секторі, крок за кроком працює над імплементацією Енергетичної стратегії, пріоритети, з якими ми працюємо, зміни у підході до ролі Міністерства - повинні знайти відображення у структурі нашого відомства та відповідних функціональних задачах", - зазначила Наталія Бойко.
Зокрема, Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості працює над підготовкою стратегічної сесії з обговорення концепції законодавчого закріплення основ енергетичної безпеки, поглиблення знань з основ управління проектами, основ проектного фінансування як механізму реалізації масштабних енергетичних проектів. Цікавим напрямком співпраці з USAID Проектом енергетичної безпеки є також обмін досвідом з питань державно-приватного партнерства у енергетичному секторі, а також дослідження керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного управління на підприємствах державної форми власності.
Для фахівців електроенергетичного напрямку корисним буде курс навчальних програм, спрямованих на отримання кращого досвіду роботи ринків електричної енергії та торгівлі електричною енергією в країнах ЄС, на таких сегментах ринку, як доба наперед, внутрішньодобового ринку, балансуючого, допоміжних послуг, двосторонніх договорів, навчальний курс щодо торгівлі електричною енергією, включаючи необхідні технічні/ринкові правила, проведення аукціонів, роботу енергетичних бірж/кліринговий дім ринку та облік електричної енергії, трейдинг.
Для Директорату викопних видів палива Міненерго цікавим є досвід щодо перспективних напрямків стимулювання видобутку нетрадиційних видів газу в Україні, напрямків удосконалення тарифної політики на послуг оператора газотранспортної системи з урахування міжнародних практик, реконверсії вугледобувних регіонів та інші.
Учасники заходу обговорили можливість впровадження тренінгових програм, ефективного брендингу, проведення круглих столів з питань впровадження реформ в енергетичному секторі тощо.

Довідково:
HICD є перевіреним комплексним інструментом, спрямованим на підвищення ефективності функціонування організації, який включає два базові підходи:
1) комунікаційну підтримку, "soft support", тобто надання технічної допомоги шляхом проведення навчальних семінарів та тренінгів для персоналу
2) підтримка шляхом надання обладнання відповідно до нагальних потреб, "hard support").

Copyright © ЦОИ «Энергобизнес», 1997-2019. Все права защищены
расширенный поиск
Close

← Выберите раздел издания

Искать варианты слов
 dt    dt