USAID допоможе Україні створити сховище геологічної інформації

8 серпня 2019 р. Державна служба геології та надр України та представники USAID Проекту енергетичної безпеки узгодили ключові напрямки співпраці та технічної допомоги з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), про що підписали відповідний Меморандум.

USAID сприятиме посиленню енергетичної безпеки України та покращенню інвестиційного клімату в сфері надрокористування, в тому числі шляхом надання допомоги Україні у створенні сховища геологічних даних, інформаційної системи управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів.
Під час зустрічі Голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк повідомив, які здійснені реформи в сфері надрокористування, які ще потрібно залучити інструменти для задоволення запитів надрокористувачів та інвесторів.
"Менш як за один рік Держгеонадра виконали 100% завдань "Дорожньої карти щодо прискорення проведення аукціонів та конкурсів з продажу спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів". Ми підготували геологічну інформацію для інвесторів на 42 блоки включаючи УРП на суходолі та шельфі Чорного моря, загальною площею понад 20 тис. км2. Спільними зусиллями з Мінприроди та Урядом удосконалили правила доступу до надр, але працювати є ще над чим", – підкреслив Кирилюк. За його словами, в рамках пілотного проекту електронних торгів Держгеонадра підготувала для продажу 46 ділянок з покладами різних корисних копалин.
"Станом на сьогодні Служба підготувала на продаж для вітчизняних та міжнародних інвесторів півсотні ділянок, з них 29 - це нафтогазові арени. За пів року від продажу на електронних аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами до держбюджету надійшло - 275,1 млн грн. Загалом за цей період Служба поповнила державну скарбницю на більш, як півмільярда гривень", – додав держменеджер.

USAID Проект Енергетичної Безпеки надаватиме технічну допомогу Держгеонадрам щодо:

  • впровадження найкращих практик забезпечення публічного доступу до високоякісних та актуальних геологічних даних, отриманих із сучасної інформаційної платформи, орієнтованої на користувача;
  • створення інформаційної системи управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів;
  • покращення інвестиційного клімату в сфері надрокористування.

"Ми раді, що приводом для нашої зустрічі є вдосконалення сфери надрокористування в Україні. USAID Проект енергетичної безпеки має на меті допомогти створити у вашій країні конкурентний енергетичний ринок. Наша ціль – боротьба з корупцією, розвиток конкурентних енергетичних ринків та сприяння євроінтеграції Україні. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є "дорожня карта" на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту всіх українців", – сказав керівник проекту Дін Вайт.
Видобуток нафти та газу є важливою складовою для українського енергетичного сектору. Забезпечення сталого розвитку цього сектору є необхідною умовою енергетичної незалежності України, і тому, переконані міжнародні експерти, процес повинен ґрунтуватися на чесній конкуренції, залученні кращих світових практик, мати на меті мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище і захист інтересів теперішнього та майбутніх поколінь України.

Copyright © ЦОИ «Энергобизнес», 1997-2019. Все права защищены
расширенный поиск
Close

← Выберите раздел издания

Искать варианты слов
 dt    dt