НКРЕКП перевірить ТОВ "Чернігівгаз збут" щодо зловживання під час постачання газу

До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), звернулась Батуринська міська рада Бахмацького району Чернігівської області у зв’язку із зловживаннями ТОВ "Чернігівгаз збут", який постачає природний газ непобутовим споживачам об’єднаної територіальної громади.
У зверненні зазначається, що 29 грудня 2020 р. за результатами тендеру був підписаний договір про постачання природного газу для потреб непобутових споживачів між ТОВ "Чернігівгаз збут" та Батуринською міською радою. Загальна ціна одного кубічного метру природного газу на період з 1.01.21 р. по 31.12.21 р. за договором склала 4.91 грн з урахуванням ПДВ.
Разом з цим, в січні 2021 р. Батуринська міська рада отримала від ТОВ "Чернігівгаз збут" відразу три додаткові угоди, які збільшували вартість газу з 1.01.21 р. більше ніж на 33% (кожна на 9.99% відносно попередньої ціни). Крім того, 5 лютого 2021 р. постачальником газу була надіслана ще одна додаткова угода, яка вчетверте з початку року підвищує ціну одного кубічного метру газу і становить 7.18610 грн, включаючи ПДВ.
Це означає, що до кінця поточного року закладених коштів в бюджеті Батуринської міської ради Бахмацького району Чернігівської області не вистачить — потрібно буде робити перерозподіл коштів і заново проводити тендерну процедуру. Також ТОВ "Чернігівгаз збут" попередив Батуринську міську раду про те, що у разі відмови від підписання додаткових угод, буде розірвано договір від 29.12.20 р. У такому випадку непобутові споживачі Батуринської об’єднаної територіальної громади — школи, дитячі садки, лікарня, школи мистецтв під час опалювального сезону можуть залишитись без опалення в період проведення нових тендерних процедур.
НКРЕКП звертає увагу на неприпустимість зловживань ліцензіатів - постачальників природного газу під час здійснення своєї діяльності. У зв’язку з цією ситуацією НКРЕКП у п’ятницю 26 лютого цього року на своєму засіданні розгляне питання про проведення перевірки ТОВ "Чернігівгаз збут". Комісія також звернеться до Антимонопольного комітету України щодо проведення розслідування стосовно можливого порушення ТОВ "Чернігівгаз збут" законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до чинного законодавства, у разі виявлення порушень ліцензійних умов або зловживань з боку постачальника, йому загрожує накладення штрафу у розмірі від 85 до 850 тис грн або анулювання ліцензії.
Також повідомляємо, що 12 лютого 2021 р. Комісія вже анулювала ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу компанії - постачальнику природного газу у відповідь на системне порушення нею вимог законодавства та Ліцензійних умов з постачання природного газу.

Copyright © ЦОИ «Энергобизнес», 1997-2021. Все права защищены
расширенный поиск
Close

← Выберите раздел издания

Искать варианты слов
 dt    dt