Наш старый сайт

Австрія розглядає можливість позбавити «Газпром» правом користування великим газосховищем

Австрія розглядає можливість позбавити «Газпром» правом користування великим газосховищем

13.05.2022

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що російський газовий монополіст «Газпром», який володіє у Зальцбургу одним з найбільших газосховищ у Центральній Європі, має заповнити його газом, інакше воно буде передано в користування іншим компаніям.

Як передає «Укрінформ», про це глава австрійського уряду заявив в інтерв’ю австрійському виданню Kleinen Zeitung.

За словами канцлера, в Австрії розроблений багатоступеневий план з позбавлення залежності від російського газу і вживаються заходи з пошуку альтернативних постачальників. Крім того, вперше в країні створено державний стратегічний газовий резерв.

«Ми повинні вжити заходи, щоб усі компанії заповнили сховища. Ми також чітко і рішуче дивимося на величезне сховище «Газпрому» в Гайдаху. Якщо воно не заповняється, то ми розглянемо заходи, щоб воно було заповнено. Є інші способи отримати доступ до сховища. Це означає «користуйся або втратиш». Якщо ви ним користуєтесь, то все в порядку, якщо ж ви його не використовуєте, то інші компанії можуть отримати до нього доступ. Гайдах є стратегічно важливим для Німеччини, а також для західних федеральних земель Австрії», - зазначив Негаммер.

За словами канцлера, наразі австрійська влада вже готує відповідну правову базу.

«Газпром» вже відчуває тиск. Ми рішуче ставимося до цього. Якщо воно (газосховище – ред.) не заповнюється, то його мають використовувати інші енергетичні компанії», - сказав глава австрійського уряду.