+38 (044) 425-55-56

Енергетики відновили електропостачання в усіх областях України після системної аварії

Енергетики відновили електропостачання в усіх областях України після системної аварії

31.01.2026 19:31

Електропостачання в усіх регіонах України повністю відновлено після масштабної системної аварії, що сталася сьогодні вранці. Високовольтні лінії та підстанції працюють у звичайному режимі, а області повертаються до планових графіків енергоспоживання.

Про результати відновлювальних робіт повідомив віце-прем'єр-міністр — міністр енергетики Денис Шмигаль під час засідання Штабу. За його словами, причиною каскадних відключень у семи областях стали дві аварії на високовольтних лініях, які сталися з хвилинним інтервалом.

Причини інциденту та хід робіт

Під час засідання Штабу було проаналізовано версії події. Фахівці не підтвердили припущення про кібератаку або зовнішнє втручання. За попередніми оцінками енергетиків, до технологічного збою призвело значне обмерзання ліній та обладнання.

Найбільш складна ситуація протягом дня спостерігалася в центральних та північних регіонах, а також в Одеській області.

  • У Києві до відновлення електромереж залучено 64 бригади.

  • Над поверненням теплопостачання працюють 220 бригад.

Денис Шмигаль зазначив, що енергетики спрацювали максимально оперативно. Роботи з налагодження інфраструктури триватимуть цілодобово, щоб забезпечити стабільне надання комунальних послуг населенню.