Наш старый сайт

ЄС може відкласти нафтове ембарго проти Росії через позицію Угорщини

ЄС може відкласти нафтове ембарго проти Росії через позицію Угорщини

13.05.2022

Деякі країни-члени Європейського Союзу говорять про можливість відкласти запровадження торгового ембарго на нафту з країни-агресора Російської Федерації, оскільки уряд Угорщини займає позицію проти введення таких торгових обмежень.

Про це 13 травня повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела в дипломатичних колах.

«Деякі члени ЄС говорять про можливість відкладення заборони на російську нафту, аби мати змогу впровадити решту санкцій з оголошеного пакету, якщо союз не зможе переконати Угорщину підтримати ембарго», - йдеться у повідомленні.

За даними Bloomberg, на 16 травня запланована зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС в Брюсселі щодо питання нафтового ембарго.

Також зазначається, що на початку цього тижня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен мала провести відеозвінок з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, але він був відкладений і ще не було призначено нового часу дзвінка.

Єврокомісія пропонує відмовитися від поставок російської нафти протягом наступних 6 місяців, а також від нафтопродуктів до січня наступного року. Ця пропозиція блокується Угорщиною, Словаччиною та Чехію, раніше ці країни пропонували збільшити строк перехідного періоду. За провадження санкцій вимагає підтримки всіх 27 країн ЄС.