+38 (044) 425-55-56

«Миколаївобленерго»  стартує пілотний проект Міжнародного енергокластеру з відновлення енергетики України

«Миколаївобленерго»  стартує пілотний проект Міжнародного енергокластеру з відновлення енергетики України

12.10.2022 00:00

Минулого тижня Міністерством енергетики України та іжнародним енергетичним кластером (МЕК) було підписано Меморандум про співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України.

Першим проектом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проектування і відновлення розподільчих електричних мереж АТ «Миколаївобленерго».

На підприємстві вже визначають дільниці мережі, що потребує першочергового відновлення, - повідомив його очільник Вадим Данилків.

На поточному тижні Міністерство енергетики України та Міжнародний енергетичний кластер (МЕК) уклали Меморандум про співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України.

Першим проектом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проектування і відновлення розподільчих електричних мереж Миколаївщини. Досвід роботи компаній та наукових установ, що входять до Кластеру, допоможе в реалізації комплексного відновлення енергетичної інфраструктури регіону.

Заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації  Фарід Сафаров наголосив, що внаслідок регулярних обстрілів з російської сторони об’єкти енергетичної інфраструктури східних і південних областей України зазнають значних руйнувань. І потребують відновлення. «Ми прагнемо, щоб українська електроенергетична інфраструктура була сучасною, енергоефективною і відповідала світовим стандартам». - зазначив Фарід Сафаров.

Координатор МЕК Мантас Нашленас своєю чергою наголосив, що фахівці МЕК вже почали ознайомлення з особливостями роботи розподільчих мереж Миколаївської області і готові розпочати проєктні роботи: “Цей меморандум – це фундамент для нашої співпраці. Не дивлячись на те, що війна ще не закінчилася, ми готові планувати і проєктувати відновлення”.

«Ми вже  сьогодні визначаємо ті дільниці мережі, які потребують першочергово відновлення, - повідомив в.о. генерального директора  АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків. За його словами сторони також готують договір, що має бути підписаний найближчими тижнями. Очільник підприємства сподівається на плідну та конструктивну співпрацю з литовськими енергетиками.

Крім того, як повідомив Данилків, за участі Міненерго досягнута домовленість в технічній допомозі  електротехнічним обладнанням від Данії, в рамках в рамках україно-данського енергетичного партнерства.

ДОВІДКА

Міжнародний енергетичний кластер - об'єднання семи підприємств, які виробляють та постачають енергетичне обладнання, металоконструкції, виконують проєктні, будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, роботи в галузі енергетики та телекомунікацій, а також п’яти партнерських наукових установ, які здійснюють діяльність у сфері енергетики. Члени МЕК та наукові партнери працюють над спільними проектами в Україні, Литві, Німеччині та інших країнах ЄС.