Наш старый сайт

Регулятор має визначити чіткі критерії зміни постачальників -  Поліна Фененко

Регулятор має визначити чіткі критерії зміни постачальників -  Поліна Фененко

01.08.2022

НКРЕКП має визначити чіткі критерії за яких оператор системи розподілу повинен дозволяти зміну постачальника електроенергії для споживача.

Таку думку у виданні Energy Union Info опублікувала директорка ТОВ «Хайат Естейт» Поліна Фененко.

В статті зазначається, що на сьогодні споживач електроенергії, який накопичив борг перед постачальником має можливість його не заплатити і перейти до нового постачальника. Правила роздрібного ринку (основний документ, який визначає відносини споживача та постачальника енергії), залишають можливість оператору систему розподілу (простими словами – обленерго) змінити постачальника електроенергії для споживача, на якого є вже звернення від попереднього постачальника про відключення.

Якщо попередній постачальник вже звертався про відключення споживача, значить останній має борги, які він повинен погасити, а вже далі – переходити до нового постачальника або залишатися з діючим. Виходить, споживач може накопичити борги перед одним постачальником, перейти до іншого, знову накопичити борги, і знову піти шукати нового продавця, залишивши попереднього з боргами.

Нинішня редакція правил надає таку можливість споживачу, адже вона говорить, що оператор системи розподілу «може відмовити», а значить, може й дозволити. Відсутність категоричності у формулюваннях Правил роздрібного ринку не вирішує проблеми, а лише породжує боргову проблему в умовах війни.

«Переконана, що до поки в основному нормативному документі є формулювання зі словом «може», до поки має місце для маніпуляцій та викривлень зі сторони учасників ринку», - підкреслила Поліна Фененко.