Офіційна позиція щодо договору
Наразі жодних офіційних документів від словацької сторони про намір розірвати чинний двосторонній договір не надходило. Повідомлення, що з'явилися у медіа, не мають офіційного підтвердження з боку SEPS.
В «Укренерго» акцентують на кількох важливих аспектах:
-
Несистемний характер: Залучення допомоги зі словацького напрямку відбувалося в дуже обмежених обсягах.
-
Статистика: Востаннє оператор SEPS надавав аварійну підтримку на запит України ще 23 січня.
-
Різниця між допомогою та імпортом: Договір про аварійну допомогу жодним чином не впливає на комерційні закупівлі електроенергії.
Імпорт триває без обмежень
В енергокомпанії окремо підкреслили, що комерційний імпорт електроенергії зі Словаччини продовжується у штатному режимі.
«Наразі імпорт електроенергії зі Словаччини здійснюється без жодних обмежень — в обсягах, що визначаються результатами аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів», — зазначають в «Укренерго».
Таким чином, українські споживачі та бізнес продовжують отримувати електроенергію зі словацького напрямку згідно з ринковими механізмами, незалежно від статусу угоди про аварійну взаємодопомогу.




