Зазначається, що акціонерне товариство вчинило дії, які полягали у безпідставному припиненні постачання електричної енергії ФОП внаслідок неоплаченої заборгованості у розмірі 1 744 565,78 грн. Така заборгованість виникла через неправомірне нарахування АТ «Вінницяобленерго» суб’єкту господарювання обсягу спожитої електричної енергії в червні 2022 року. Такі дії стали можливими, оскільки товариство займало монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуги із розподілу електричної енергії в територіальних межах Вінницької області протягом 2022 - 2023 років та через відсутність ефективного функціонування ринкового механізму із значною конкуренцією на ринку надання таких послуг. Тому адміністративна колегія Південно-західного МТВ визнала дії АТ «Вінницяобленерго» порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та наклала штраф у розмірі 68 000 грн. НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням чотирьох осіб, учасників схеми розкрадання 12,3 млн грн при закупівлі систем кондиціювання на одному із стратегічних підприємств країни, Південноукраїнській АЕС.
АМКУ оштрафував АТ «Вінницяобленерго» за зловживання монопольним становищем

08.08.2024 07:25
Адміністративна колегія Південно-західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії АТ «Вінницяобленерго» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуги із розподілу електричної енергії, повідомив АМКУ.



