+38 (044) 425-55-56

АМКУ оштрафував АТ «Вінницяобленерго» за зловживання монопольним становищем

АМКУ оштрафував АТ «Вінницяобленерго» за зловживання монопольним становищем

08.08.2024 07:25

Адміністративна колегія Південно-західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії АТ «Вінницяобленерго» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуги із розподілу електричної енергії, повідомив АМКУ.

Зазначається, що акціонерне товариство вчинило дії, які полягали у безпідставному припиненні постачання електричної енергії ФОП внаслідок неоплаченої заборгованості у розмірі 1 744 565,78 грн. Така заборгованість виникла через неправомірне нарахування АТ «Вінницяобленерго» суб’єкту господарювання обсягу спожитої електричної енергії в червні 2022 року. Такі дії стали можливими, оскільки товариство займало монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуги із розподілу електричної енергії в територіальних межах Вінницької області протягом 2022 - 2023 років та через відсутність ефективного функціонування ринкового механізму із значною конкуренцією на ринку надання таких послуг. Тому адміністративна колегія Південно-західного МТВ визнала дії АТ «Вінницяобленерго» порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та наклала штраф у розмірі 68 000 грн. НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням чотирьох осіб, учасників схеми розкрадання 12,3 млн грн при закупівлі систем кондиціювання на одному із стратегічних підприємств країни, Південноукраїнській АЕС.