Наш старый сайт

Британія та ЄС відклали повну заборону на страхування нафти з Росії

Британія та ЄС відклали повну заборону на страхування нафти з Росії

01.08.2022

Євросоюз та Великобританія через побоювання виникнення глобальної енергетичної кризи вирішили відкласти введення повної заборони на страхування морських перевезень російської нафти.

Про це пише газета The Financial Times у неділю, 31 липня.

Лондон і Брюссель у травні домовилися, що повністю заборонять страхування російської нафти, що перевозиться морем, зазначає видання. Великобританія, де є найбільший ринок страхування Lloyd's of London, вирішила відкласти тотальну заборону і наприкінці липня заборонила страхувати лише танкери, які везуть російську нафту до королівства.

Обмеження почнуть діяти після 31 грудня, а компаніям буде дозволено страхувати нафту, яку море доставляє до третіх країн.

Введена Євросоюзом 4 червня заборона на страхування танкерів залишається чинною, але до неї були внесені поправки.

Європейським компаніям, як і раніше, не можна оформлювати нову страховку для танкерів, які перевозять російську нафту куди завгодно, а існуючі контракти продовжать діяти лише до 5 грудня.

Однак наприкінці липня Євросоюз послабив обмеження, дозволивши своїм страховикам працювати із деякими російськими держкомпаніями, серед яких називають "Роснефть". Компанії мають право платити за такі поставки, якщо ці транзакції суворо необхідні, а нафту і нафтопродукти, що перевозяться, призначені для третіх країн, що не входять до ЄС. У заяві ЄС йдеться, що заходів було вжито з метою "уникнути будь-яких потенційних негативних наслідків для продовольчої та енергетичної безпеки в усьому світі".

Захід не відмовляється від планів заборонити страхувати танкери з нафтою з РФ

Спільна заборона Британії та ЄС на страхування морських перевезень російської нафти стала б "найбільшою мірою обмеженням" щодо російських нафтопродуктів і закрила б Москві доступ до більшої частини світового танкерного флоту.

Водночас такий захід, ймовірно, призвів би до зростання світових цін на нафту через випадання з ринку мільйонів барелів із Росії.

Співрозмовники FT в урядових колах Великої Британії та США заявили, що країни все ще планують заборонити морські перевезення російської нафти на момент вступу в грудні через обмеження Євросоюзу. Однак перш, ніж це зробити, Вашингтон розраховує домогтися введення стелі цін на російську нафту, щоб знизити тарифи на паливо на внутрішньому ринку.