Наш старый сайт

Нафтогаз допустив дефолт за єврооблігаціями

Нафтогаз допустив дефолт за єврооблігаціями

26.07.2022

Сьогодні, 26 липня 2022 року, сплив термін виплат НАК Нафтогаз держателям єврооблігацій.

Раніше, 21 липня 2022, Кабінет міністрів України, діючи як загальні збори НАК «Нафтогаз України», своїм розпорядженням №625-р зобов’язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії при виконання правочину щодо єврооблігацій Компанії тільки після окремого погодження таких дій Кабінетом міністрів.

На виконання вищезазначеного рішення уряду, а також на виконання зобов’язань національної компанії щодо виплат за єврооблігаціями керівництво Нафтогазу завчасно звернулося до Кабміну за погодженням на здійснення цього правочину.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів визнав незадовільною роботу топ-менеджменту НАК «Нафтогаз України» щодо пропозиції угоди про відстрочку виплат перед власниками єврооблігацій державної компанії на 2 роки та зобов’язав держкомпанію погоджувати подібні дії з урядом.

Зокрема уряд зазначає, що визнає незадовільною спробу «Нафтогазу» укласти угоду з кредиторами (власниками єврооблігацій) через компанію Kondor Finance plc про відстрочку поточних виплат за єврооблігаціями на 2 роки.

Як повідомляв «ЕнергоБізнес», 12 липня стало відомо, що «Нафтогаз» звернувся до власників єврооблігацій з вищезгаданою пропозицією. Компанія аргументувала відстрочку необхідністю зберегти ліквідність для купівлі додаткових обсягів газу для проходження ОЗП 2022-2023 рр. Згідно рішення уряду, до початку опалювального періоду в підземних сховищах газу має бути накопичено 19 млрд куб м газу, для цього «Нафтогаз» має додатково придбати більше 5 млрд куб м газу на європейському ринку, що коштує більше 8 млрд дол.

20 липня Кабінет міністрів вийшов з такою ж пропозицією та доручив Міністерству фінансів укласти угоди з кредиторами України (власниками єврооблігацій суверена) про відтермінування виплат за єврооблігаціями на два роки, а за ВВП-варантами – на один рік. В цей же день були опубліковані заяви Міністерства фінансів Німеччини та представників клубу кредиторів про плани погодити таку пропозицію української сторони.