Наш старый сайт

«Нафтогаз» подасть позов проти «Газпрому», якщо він продовжить не повністю оплачувати транзит

«Нафтогаз» подасть позов проти «Газпрому», якщо він продовжить не повністю оплачувати транзит

21.06.2022

НАК «Нафтогаз» згідно контрактів з російським монополістом «Газпром» в липні отримає можливість подати позов проти російського монополіста, якщо він не змінить своєї поведінки і продовжить не повністю оплачувати законтрактовані транзитні потужності української ГТС; «Нафтогаз» має намір використати можливість подання позову.

Про це 21 червня під час прес-конференції повідомив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«В нас є ще 45 днів на намагання отримати оплату перед тим, як йти в арбітраж. Наступного місяця цей термін спливає і якщо нічого не станеться, (я маю на увазі дива не станеться) і «Газпром» все ж таки (не – ред.) змінить свою позицію, це означатиме, що наступного місяця ми будемо мати право звернутися в міжнародний арбітраж.

Ми, звичайно, будемо використовувати всі можливості, які у нас є за цим контрактом, зокрема і щодо звернення в міжнародний арбітраж», - сказав він.

Також Вітенко зазначив, що вимога «Газпрому» до європейських компаній оплачувати поставки газу в рублях є абсолютно незаконною, вона порушує умови контрактів.

Він наголосив, що на сьогодні «Газпром» має можливість збільшити транспортування газу через українську ГТС, за ситуації обмежень поставок по «Північному потоку – 1», але «Газпром» не використовує ці можливості.