Наш старый сайт

«Нафтогаз» спрямував власникам євробондів нову пропозицію про реструктуризацію

«Нафтогаз» спрямував власникам євробондів нову пропозицію про реструктуризацію

03.08.2022

НАК «Нафтогаз України» спрямував інвесторам – власникам єврооблігацій через їхнього емітента, компанію Kondor Finance plc повторний запит про згоду про відстрочку виплат за ними на два роки, в якому, на відміну від попереднього, пропонує відстрочити погашення та відповідно продовжити обіг на два роки не лише євробондів-2022, а і євробондів-2024 та євробондів-2026.

Про це 3 серпня повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Відстрочення термінів погашення та процентних платежів із погляду грошових потоків загалом відповідає умовам, запропонованим іншими українськими державними емітентами, та умовам, внесеним у запит згоди, ініційований українським сувереном 20 липня 2022 року», - наголошується в біржовому повідомленні.

«Нафтогаз» уточнює, що запуск нового запиту згоди затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів №670 від 1 серпня 2022 року.

«Уряд наполегливо рекомендує інвесторам підтримати ці пропозиції, «які є частиною зусиль України щодо проактивного управління своїми борговими зобов'язаннями та борговими зобов'язаннями важливих державних структур перед інвесторами, приділяючи при цьому пріоритетну увагу важливим стратегічним цілям», – ідеться у повідомленні.

Як повідомляв «ЕнергоБізнес», 19 липня «Нафтогаз» перший раз направляв кредиторам пропозицію про реструктуризацію та відтермінування виплат за єврооблігаціями. Він випередив суверена – Кабінет міністрів України, який 21 липня визнав діяльність топ-менеджменту держкомпанії незадовільною. Кредитори «Нафтогазу» відхилили пропозицію позичальника і 26 липня відбувся дефолт НАКу за двома із трьох випусків євробондів.