Це дасть змогу Україні поновити експорт електроенергії до сусідньої країни.
Перший аукціон із розподілу пропускної спроможності міждержавних ліній на експортному напрямку відбудеться сьогодні. Дата постачання – 23 липня з 9:00 до 14:00. Учасникам запропонують 200 МВт, повідомляє прес-служба "Укренерго".
Укренерго отримає грант на $240 млн від Світового банку
Можливість постачати електроенергію до Словаччини з'явилася після необхідних законодавчих змін та погодження з НКРЕКП (регулятором на енергоринку).
В "Укренерго" додають, що е/е експортуватиметься лише у години доби, коли є надлишок в енергосистемі – вранці та вдень, натомість ввечері Україна сама імпортує ресурс.
"Forbes Україна" пише з посиланням на джерело в Кабміні, що сторони домовилися розподіляти гроші від аукціонів порівну. Спочатку словацька сторона проводить аукціон, потім – українська.
"Словаки переводитимуть "Укренерго" половину коштів постфактум. Це тимчасовий механізм, поки НКРЕКП не погодить механізм спільних аукціонів", – розповів співрозмовник видання.
Востаннє Словаччина зупинила експорт української електроенергії у квітні 2023 року. В цьому звинуватили "Укренерго", після чого енергорегулятор вирішив провести перевірку.
Нагадаємо, дозволена максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії до Європи для України становить 400 МВт, а для імпорту – 1200 МВт.




