Наш старый сайт

Депутати готуються заборонити підвищувати ціни на газ і тепло для українців від час війни

Депутати готуються заборонити підвищувати ціни на газ і тепло для українців від час війни

21.06.2022

 Верховна Рада України 21 червня прийняла у першому читанні законопроект, який встановлює заборону на підняття цін на газ і тепло для населення під час воєнного стану та фіксує ціну газу для побутових споживачів на рівні 7,96 грн/куб м.

Як повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк, за відповідний законопроект проголосували 229 депутатів.

Законопроектом №7427 пропонується наступне:

-        тарифи на послуги розподілу природного газу не підлягають збільшенню;

-        тарифи на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії не підлягають збільшенню;

-        ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню від ціни, яка застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого 2022 року (вона залишатиметься на рівні 7,96 грн/куб м без вартості транспортування).

Законопроект також передбачає фінансову підтримку «Нафтогазу», для того, щоб він мав можливість залучити кредити для імпорту газу (5,8 млрд куб м згідно урядового плану до початку ОЗП 2021-2022 рр.).

За словами Железняка, законопроект передбачає залучення більше 180 млрд грн від міжнародних партнерів на покриття різниці цін на газ для виплати компенсації НАК «Нафтогаз України».

21 червня під час прес-конференції голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко пояснив, що ціна газу для населення і ТКЕ становить близько 8 грн/куб м, а ринкова ціна в ЄС на сьогодні – 1500 дол за тис куб м, тобто 45 грн/куб м (при курсі 30 грн за 1 дол.). «Нафтогазу» потрібна компенсація від держави та міжнародних донорів для того, щоб гарантувати власну платоспроможність перед кредиторами, які нададуть фінансовий ресурс для купівлі газу.