+38 (044) 425-55-56

Росія стає сировинною колонією. Путін пообіцяв Китаю 100 млрд кубометрів газу та весь російський скраплений газ - FT

Росія стає сировинною колонією. Путін пообіцяв Китаю 100 млрд кубометрів газу та весь російський скраплений газ - FT

22.03.2023 00:00

Росія пропонує Китаю природні ресурси в обмін на підтримку, яку в Кремлі вважають критично важливою для продовження війни з Україною.

Про це розповіло Financial Times джерело, близьке до Кремля.

За підсумками минулого року Росія збільшила експорт нафти до Китаю майже на 10%, вугілля – на 21%, а газу – в 1,5 раза, вперше ставши його найбільшим постачальником. Китай у відповідь направив до Росії електроніку і техніку на $4,8 млрд, замінюючи західні компанії, що пішли.

Переговори, які стали першою очною зустріччю Путіна та Сі з початку війни в Україні, за словами російського президента, «були успішними» і «пройшли в теплій, товариській та конструктивній атмосфері».

Росія, як повідомив Путін, має намір забезпечувати «безперебійне постачання нафти» Китаю, а також різко збільшити експорт газу. «Сукупний обсяг постачання газу до 2030 року складе не менше 98 млрд кубічних метрів, плюс 100 млн тонн скраплегого газу», - сказав Путін.

Названий Путіним обсяг – це весь газ, який Росія, згідно з планом, має виробляти до 2030 року, зазначає «Інтерфакс». Зараз випуск скрапленого газу - утричі менший і склав 32,3 млн. тонн за 2022 рік.

«Логіка подій диктує, що ми (Росія) повністю стаємо ресурсною колонією Китаю, – каже джерело FT. – Наші сервери будуть від Huawei. <…> Китай отримуватиме газ по "Силі Сибіру". До кінця 2023 р. юань буде нашою основною валютою у торгівлі».