+38 (044) 425-55-56

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ: Споживання електроенергії знижується завдяки комфортній температурі та сонцю

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ: Споживання електроенергії знижується завдяки комфортній температурі та сонцю

16.06.2026 11:50

Сонячна погода дозволила знизити навантаження на мережу, проте у чотирьох областях тривають ремонти після ворожих обстрілів

Головне за добу

  • Динаміка: Рівень електроспоживання в Україні демонструє чітку тенденцію до зниження.

  • Рекомендації: Громадянам радять перенести використання потужних електроприладів на денні години — з 10:00 до 17:00.

  • Негода: Через сильний дощ та пориви вітру знеструмлено три населені пункти у Сумській області.

  • Наслідки атак: Тривають ремонти у чотирьох областях, де є пошкодження інфраструктури через російські обстріли.

Ефективна робота побутових СЕС знижує навантаження на мережу

Сьогодні, 16 червня, станом на 09:30 рівень споживання електроенергії виявився на 3,3% нижчим, ніж в аналогічний час попереднього дня (у понеділок). Головним чинником такої динаміки стала ясна погода, яка утримується майже на всій території країни, за винятком окремих північних та західних регіонів. Завдяки сонцю побутові сонячні електростанції (СЕС) працюють на максимальну потужність, що дозволяє суттєво зменшити обсяги споживання струму із загальної енергосистеми.

Напередодні, 15 червня, добовий максимум споживання традиційно припав на вечірні години. Проте він був на 3,8% нижчим за максимум попереднього робочого дня (п’ятниці, 12 червня). Зниження показників пов'язане із падінням температури повітря до комфортних відміток, завдяки чому споживачі значно менше вмикали кондиціонери.

Рекомендації для споживачів

З огляду на сприятливі погодні умови, оператор системи розподілу наполегливо рекомендує перенести використання енергоємних побутових приладів на період найвищої продуктивності промислових сонячних електростанцій. Оптимальний час для увімкнення пральних машин, бойлерів та іншої техніки — з 10:00 до 17:00.

Енергетики наголошують, що ситуация в енергосистемі динамічна і може змінюватися. Громадян закликають уважно стежити за офіційними повідомленнями та графіками на ресурсах своїх місцевих обленерго.

Аварійно-відновлювальні роботи

Через ворожі атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури станом на ранок зафіксовано знеструмлення споживачів у чотирьох областях:

  • Донецькій,

  • Дніпропетровській,

  • Харківській,

  • Запорізькій.

У регіонах, де дозволяє безпекова ситуація, аварійні бригади вже розпочали відновлювальні роботи, щоб якнайшвидше повернути світло в оселі абонентів.

Паралельно ліквідовують і наслідки негоди. На Сумщині сильний поривчастий вітер та зливи залишили без електропостачання 3 населені пункти. Ремонтні підрозділи обленерго оперативно працюють над відновленням пошкоджених ліній передачі.