За даними молдовських ЗМІ, на підстанції завершено монтаж основного обладнання, підключено всі три фази та проведено необхідні випробування. Наразі виконуються фінальні роботи з налаштування обладнання перед подачею напруги.
Будівництво ЛЕП Вулканешти - Кишинів виходить на фінішну пряму
Паралельно завершуються роботи на підстанції Кишинів, де триває монтаж систем релейного захисту та автоматики для інтеграції нової лінії в енергосистему країни.
Лінія електропередачі Вулканешти - Кишинів матиме протяжність 157 км та з'єднає підстанцію 400 кВ у Вулканештах із підстанцією 330 кВ у Кишиневі.
Пропускна спроможність нової інфраструктури становитиме до 630 МВА.
Проєкт реалізується в межах Програми розвитку електроенергетичної системи Молдови за фінансової підтримки Світового банку. Загальна вартість будівництва оцінюється приблизно у 61 млн євро.
За інформацією Міністерства енергетики Молдови, завершення всього проєкту заплановане на літо 2026 року.
Частина стратегічного енергетичного коридору через Україну
Будівництво ЛЕП Вулканешти - Кишинів є частиною стратегічного енергетичного коридору Ісакча - Вулканешти - Кишинів, який забезпечує інтеграцію енергосистеми Молдови з європейською мережею ENTSO-E через Румунію та Україну.
Маршрут з'єднує румунську підстанцію Ісакча з енергетичною інфраструктурою Молдови та дозволяє імпортувати електроенергію з європейського ринку. Частина цього енергетичного коридору проходить територією Одеської області України.
Після початку повномасштабної війни високовольтна лінія Ісакча - Вулканешти неодноразово зазнавала пошкоджень внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру півдня України. Відновлення роботи лінії забезпечувалося за участю НЕК «Укренерго».
Після введення в експлуатацію нова ЛЕП Вулканешти - Кишинів стане одним із ключових маршрутів постачання електроенергії між Молдовою та європейським енергетичним ринком та дозволить країні зменшити залежність від транзиту через Придністровський регіон.
У Молдові завершили будівництво підстанції Вулканешти

15.06.2026 10:34
У Молдові завершили будівництво електричної підстанції Вулканешти, яка є ключовим елементом проєкту високовольтної лінії електропередачі Ісакча - Вулканешти - Кишинів. Об'єкт уже пройшов технічні випробування та готується до введення в експлуатацію. Про це повідомляють молдовські ЗМІ.



