+38 (044) 425-55-56

«Укрнафтобуріння» відновило видобуток природного газу на Сахалінському родовищі

«Укрнафтобуріння» відновило видобуток природного газу на Сахалінському родовищі

14.08.2024 11:04

ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» поступово відновлює видобуток природного газу на Сахалінському родовищі, повідомили джерела ExPro на ринку. Так, 10 серпня компанія видобула близько 1,39 млн куб м природного газу.

Про це свідчать дані ExPro.

За інформацією самої компанії, перед зупинкою видобутку на початку грудня 2023р, «Укрнафтобуріння» видобувало 1,56 млн куб м природного газу на добу на Сахалінському родовищі. Загальний видобуток природного газу в Україні за рахунок відновлення видобутку «Укрнафтобуріння» 10 серпня зріс вище 53 млн куб м на добу, вперше з кінця листопада 2023р.

Нагадаємо, Держгеонадра відновила дію спеціального дозволу на користування надрами Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища №6349, виданого УНБ. Держгеонадра новим рішенням №358 від 7 серпня скасувала наказ від 04.12.2023р № 621, яким було анульовано спецдозвіл УНБ. Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив постанову, згідно якої анулювання спецдозволу було скасовано за нововиявленими обставинами.

«Укрнафтобуріння» з 1 грудня 2023р повністю зупинила видобуток на Сахалінському родовищі на виконання рішення суду за позовом Держгеонадр щодо анулювання дії спецдозволу компанії.

Як повідомляло ExPro, видобуток газу в Україні скоротився на 3% після зупинки видобутку «Укрнафтобуріння». За даними ExPro, «Укрнафтобуріння» в останні місяці до зупинки видобутку видобувало близько 45 млн куб м природного газу на місяць та входило у топ-3 приватних видобувних компаній України.

У липні 2023р Кабмін за пропозицією АРМА передав корпоративні права «Укрнафтобуріння» в управління ПАТ «Укрнафта».