Наш старый сайт

Запаси газу в українських ПСГ перевищили 12 млрд куб м - ExPro

Запаси газу в українських ПСГ перевищили 12 млрд куб м - ExPro

03.08.2022

Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 1 серпня перевищили 12 млрд куб м.

Про це свідчать розрахунки ExPro.

Сховища заповнені на 39%.

Закачування природного газу до ПСГ в останній місяць залишається стабільним – 33-40 млн куб м на добу. Всього протягом липня до сховищ було закачано близько 1,08 млрд куб м газу, на 10% більше, ніж у червні. З початку цьогорічного сезону закачування до сховищ було закачано понад 3,1 млрд куб м природного газу.

Згідно доручення Кабміну, до початку опалювального сезону планується закачати у сховища не менше 19 млрд куб м газу. Таким чином для виконання доручення необхідно закачати ще 7 млрд куб м газу.

Очікується, що обсяги закачування газу протягом серпня складуть близько 1 млрд куб м, проте вони можуть зрости при збільшенні обсягів імпорту газу з Європи. Наразі імпорт газу складає близько 3,8 млн куб м щодоби.

На початок серпня основну частину газу у сховищах зберігає «Нафтогаз» - понад 10,2 млрд куб м (з урахуванням буферного газу АТ «Укртрансгаз»). Приватні видобувні компанії України зберігають у сховищах понад 700 млн куб м газу. Також близько 1 млрд куб м газу зберігають у сховищах приватні трейдери, кінцеві споживачі та іноземні компанії.