За даними енергетиків, станом на ранок 29 липня рівень споживання електроенергії виявився на 11,1% нижчим, ніж у той самий час попереднього дня. Головною причиною є ясна погода на більшості території України, що сприяє високій ефективності роботи побутових сонячних електростанцій та зменшує навантаження на загальну мережу.
Позитивна динаміка спостерігалася і напередодні: добовий максимум споживання 28 липня був зафіксований увечері, проте він виявився на 5,3% нижчим за показник понеділка через спадання спеки та зменшення використання кондиціонерів.
З огляду на сонячну погоду, споживачам рекомендують перенести використання потужних електроприладів на період із 10:00 до 16:00, коли спостерігається найвищий рівень генерації промислових сонячних електростанцій.
Водночас у мережі залишаються локальні пошкодження:
-
Через ворожі обстріли на ранок є знеструмлені споживачі у Донецькій, Харківській, Запорізькій та Миколаївській областях. Аварійно-відновлювальні роботи тривають у всіх районах, де це дозволяє безпекова ситуація.
-
Через сильні грози та пориви вітру повністю або частково без світла залишилися понад 30 населених пунктів у Київській, Закарпатській, Дніпропетровській та Сумській областях. Ремонтні бригади працюють над відновленням ліній.
Фахівці закликають раціонально використовувати електроенергію та нагадують, що ситуація в енергосистемі може змінюватися.




