Наш старый сайт

Спорудження ЦСВЯП наближає Україну до повного ядерного циклу

Спорудження ЦСВЯП наближає Україну до повного ядерного циклу

№51 (1244) от 21.12.202128.12.2021

Ми розпочали співпрацю з "Енергоатомом" у 2003 р., оскільки Україна має третю за розмірами в Європі атомну енергетику, яка забезпечує більше 50% виробництва електроенергії для потреб національної економіки.

СЛОВО ПАРТНЕРІВ

Я радий, що наша компанія реалізує спільні проекти з "Енергоатомом" та робить свій вклад у розвиток потужної, високотехнологічної галузі в країні у центрі Європи. У процесі співпраці з українською стороною нам пощастило співпрацювати з найкращими спеціалістами, інженерами, яких рідко де зустрінеш.

Ми вже реалізували проект дуже сучасного Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для потреб українських АЕС. Цей об’єкт відповідає найвищим стандартам безпеки і ми дуже раді, що долучилися до цього проекту. Це сховище буде вміщувати відпрацьоване ядерне паливо з 9-ти реакторів. Спорудження цього об’єкту виводить Україну в лідери атомної енергетики, наближає її до повного ядерного циклу. Запуск роботи сховища стане черговою віхою розвитку української атомної енергетики.

На сьогодні ми, разом з "Енергоатомом", готуємо ЦСВЯП до введення в експлуатацію.

ЦСВЯП має стратегічне безпекове та фінансове значення. Сховище зробить Україну незалежною від рішень інших країн і надасть можливість за 10 років зекономити 2 мільярди доларів, які б були сплачені країні-сусіду за зберігання ВЯП. Україна стає лідером з переходу на нову, декарбонізовану енергетику, оскільки вона самостійно нарощує ядерний потенціал.

Ми є і будемо залишатися надійним партнером України на цьому шляху і будемо продовжувати надавати допомогу українським колегам. Я впевнений, що в "Енергоатома" буде блискуче майбутнє, я дуже дякую партнеру за роки співпраці.

Кріс СІНГХ,
президент і генеральний директор
міжнародної компанії Holtec International